Esan Teknoloji
Hoşgeldiniz
Yükleniyor...

Esan Teknoloji ve Bilişim Hizmetleri

Teknolojinin gelişmesi hayatımızı tamamen değiştirdi. Özellikle İnternet’in hayatımıza girmesi ile. Artık her şey İnternet üzerinden yürütülüyor ve milyonlarca İnternet sitesi mevcut. Bunların bazı kurumsal, bazısı kişisel. Web sayfaları kişilerin veya kurumların dijital kimliğidir.

E-ticaret, dijital ortamda ürünlerin alım ve satımının gerçekleştiği bir alandır. Ticaret işi ile uğraşan vatandaşların ticaret gelir ve giderlerini, gümrük girdi çıktılarını, ticareti yapılabilecek ürünlerin takip edilebileceği bir uygulama alanıdır. E-ticaret özel sektör çalışanlarını kapsadığı gibi devlet destekli çalışmaları da vardır. Büyük firma ve şirketlerin ürünlerinin dijital ortamda pazarlanması, iş adamlarının ülke ekonomisi için diğer ülkeler ile yaptıkları ticaret anlaşmalarını bu portal üzerinden takip etmek mümkün.

Takdir edersiniz ki internet artık sadece zaman geçirdiğimiz bir platform olmaktan çıkıp ciddi bir ticaret sektörü noktasına gelmiştir. Yüzlerce kişi ve marka satış hacimlerini web ortamına taşımıştır. 

Bugün markaların çok büyük önem verdiği içerik pazarlamanın belirli kuralları ve yöntemleri bulunuyor. Hiçbir strateji ve hedef olmadan sadece içerik üreterek başarı sağlamak neredeyse imkânsız bir durum.

Gelişen ve de değişen teknolojik gelişmeler sayesinde arz ve de talep platformları oldukça değişmiştir. Eski dönemlerde bir ürünün satışı, alışı, pazarlanışı gibi şeyler ilk elden yapılırdı.

Günümüzde internet kullanımının artmasıyla beraber firmalar arası rekabet internet üzerinden de artış göstermiştir. Firmalar internet üzerinde farkındalık yaratma ve kendilerini ispat etmek üzerine çalışmalar başlatmışlardır. Bu çalışmalarda ilk ve en önemli adım ise bir “web sitesi “olarak karşımıza çıkıyor.

Tags